19 Temmuz 2017 Çarşamba

BATMAN EMEKLİLER DERNEĞİNİN “TPAO EMEKLİSİ” BAŞARILI BAŞKANI HÜSEYİN EKMEN

BATMAN EMEKLİLER DERNEĞİNİN 
“TPAO EMEKLİSİ” 
BAŞARILI BAŞKANI HÜSEYİN EKMEN
Batman’da Dernek sayısı fazla. Türkiye ortalamasında nüfusa göre en fazla dernek barındıran il Batman olmuştur. < BATMAN GÜNDEM
Batman’da STK’ların kent için yoğun gayret sarf etiklerine şahit oluyoruz. Batman’da çok aktif dernekler var. Bu dernekler arasında en çok adından sözettiren dernek Batman Emekliler Derneği olmuştur. Eğer Batman’da herkes Emekliler derneğinden söz ediyorsa bunda Başkan Hüseyin Ekmen’in yaptığı fedakarca ve başarılı çalışmalar olmuştur. Petrol kentinde en fazla üyesi bulunan STK olan Emekliler Derneği yaptıkları çalışmalarla herkesimden takdir alıyor. 10 bin 400 Üyesi bulunan Emekliler Derneği bir sivil toplum kuruluşu olarak gerçekten Batman′a önemli hizmetler yapmıştır...
2 Dönemdir başarılı bir şekilde gayretli çalışmalar yürüten Başkan Hüseyin Ekmen TOKİ konutlarıyla ilgili yaptığı çalışmalarla adından söz ettiriyor. Başkan Hüseyin Ekmen’in girişim ve gayretleriyle Dünyaya örnek bir proje tamamlanmak üzere. Batman’daki Emeklilerin hakkını korumak için gecesini gündüzüne katarak çalışan Başkan Hüseyin Ekmen herkesin takdirini kazanıyor.

Başkan Hüseyin Ekmen, son derece doğal bir insan. Olduğu gibi davranıp konuşmaktan kaçınmayan Ekmen, bu işi Profesyonel bir çalışmayla yapıp sadece ve sadece Batmanlıların ve üyelerinin duasını almak istiyor, bunun için de gecesini gündüzüne katarak çalışmalarına devam ediyor. Sosyal yönü üst düzeyde olan Ekmen, herkesin sevincine ve kederine ortak olma özelliğiyle tanınıyor...

Hüseyin Ekmen’in Emekliler Derneği Başkanlığını hiçbir beklenti olmaksızın yaptığına inanıyorum. Amacı, kendisine duyulan güvene karşılık hizmet etmek ve emeklilerin sorununu asgariye indirmek olan Ekmen’e Batman’daki bütün STK’larında destek olduğunu biliyorum. Başkan Ekmen her zaman halkla iç içe olurken, sosyal faaliyetlere de büyük önem veriyor.

Batman emekliler derneğinde Başkanlık yapan Hüseyin Ekmen sendikacılıktan gelme biri. 27 yıl TPAO′da Personel ve sosyal işlerde çeşitli kademelerde başmemur, ve değişik birimlerde görev aldı. Petrol İş sendikası İşyeri temsilciliği ve baş temsilciliği ve yöneticilik yaptı. 1995 yılında ise Petrol İş Sendikası Yönetim Kurulunda görev aldı. 30 yıldır kendisini yakından tanırım. Çok beyefendi, dürüst bir kişiliğe sahip insandır. TPAO Camiasında kendisini kabul ettirmiştir. TPAO’da idareci olarak görev yaptığı dönemlerde bile her zaman Haktan yana tavır alarak, Hem işçi hemde işveren tarafından takdir edilen kişiliğiyle sevilen biriydi. Bu nedenledir ki TPAO’nun en önemli bölümleri olan Personel ve idari işler Müdürlüğünde baş memurluk görevi verilmiştir.

Bende Emekliler Derneğinin bir üyesi olarak 25 yıl birlikte aynı serviste çalıştığım Başkanı yakinen tanıyan biri olarak hep takdir etmişimdir. Bizimde görevimiz Başkanımızın hizmetlerini takip etmek ve bunları kamuoyuyla paylaşmaktır. Elbette Başkanımızın hem güzelliklerini varsa eksiklerini de buradan dile getireceğiz. Haklı eleştirileri kendiside hoşgörüyle karşılayan ve eksiklikleri gidermek için çaba gösteren bir kişiliğe sahiptir.

Batmandaki emeklileri aynı çatı altında toplamayı başaran Hüseyin Ekmen için en büyük proje olan TOKİ projeside tamamlanmak üzere. TOKİ′de 40 Blok üzerine 1472 daire Sosyal tesisler, Parklar, Camii, İlköğretim Okulu, Parklar, İş merkezi bulunmaktadır. Konutlar 2 ay sonra hak sahiplerine teslim edilecek. Soğuk hava öncesinde yapılan peyzaj çalışmasının etkilenmesi nedeniyle çalışmalar yeniden düzenleniyor. TOKİ İnşaat alanında hummalı bir çalışma sürüyor. Çalışmaların titiz bir şekilde yapılması ve eksiksiz bırakılmaması için her an Başkan Hüseyin Ekmen TOKİ inşaat alanında incelemede bulunuyor.

UYGUN FİYATLA EV SAHİBİ OLACAKLAR
TOKİ Başkanlığıyla yaptığı görüşmeler neticesinde konut fiyatlarının azami derecede düşük olması için yoğun gayretleri olan Başkan Hüseyin Ekmen’in girişimleriyle daha önce ihalesi 125 bin liraya verilen konutların ihalesi iptal edilip, 2. Bir ihale yapılarak TOKİ Başkan ve Finansman daire Başkanı Erhan beyle yaptığı görüşmeler sonucunda konut fiyatları 2+1’ler için 66 bin TL, 3+1’ler içinse ortalama 94 bin 500 TL arasında olmuştur.

Bugün Batman’da konut fiyatları almış başını gidiyor. Batman merkezinde Konut fiyatları 350 bin TL’ye dayandı. Oysa Emekliler projesiyle Bugün küçük konutlar için 230 TL, büyük konutlar içinse 450 TL aylık taksitle bir vatandaş ev sahibi olacak. Hak sahibi eğer evini kiraya verse bile yine bunun çok üstünde bir gelir elde edecektir.

Konut piyasasının oldukça yüksek olduğu bu dönemde TOKİ konutlarını çok ucuz bir maliyetle Batman’daki emeklilere kazandıran Başkan Hüseyin Ekmen taksitlerinde ertelenmesi için yoğun gayretleri olmuştur. Sözleşmede öngörülen inşaat alanının %65’i bittikten sonra 3+1’lerin taksitleri başlaması gerekirken, yaptığı girişimiler sonucu taksitler anahtar tesliminden bir ay sonra ödenecektir. Geçtiğimiz aylarda başlaması gereken taksit ödemeleri de yine Başkanın girişimiyle birkaç ay daha ertelenmiş oldu. 3 kezdir taksit ödemeleri erteleniyor. Bu yapılanlarda Emeklilerin menfaatinedir. Başkanın bir ayağı Batman’da diğer ayağı Başkentte. TOKİ idaresiyle sürekli görüşme halindedir. Başkent Ankara’da çalmadık kapı bırakmamıştır. TOKi Başkanlığıyla yaptığı görüşmelerden hep bir müjdeli haberle dönen Başkan Hüseyin Ekmen’in bu performansını ve başarısını takdir ediyorum. Bugün bir çok dernek ya kiralık büroda yada kağıt üzerinde görünüyor. Ama Emekliler Derneği geçtiğimiz yıllarda Dernek adına bina satın alarak modern bir ortamda hizmetlerini sürdürüyor. Yine Başkandan aldığım bilgilere göre yakın bir zaman içinde emeklilere yakışır modern bir lokal açılacağını duydum. Başkan Ekmen şimdiden yer arayışına başlamış bulunmaktadır.

ANKARA’DA MİSAFİRHANE AÇILIYOR
Batman Emekliler derneğinin başka bir projesi daha var. Genel merkez tarafından Ankara’da modern bir misafirhane yapıldı.
Emekliler Derneği üyelerinin cüzi bir ücretle barınabileceği misafirhane Mayıs ayında hizmet vermeye başlayacak. Dernek üyelerinin Ankara’da konaklamak için Kızılay semtinde yapılan 6 katlı 115 yataklı konuk evi, Mayıs ayında bitecek. Ankara Kocatepe cami ile Kızılay metro istasyonuna 200 metre mesafedeki misafirhane, 4 yıldızlı otel konforundan olup üyeler ve aile fertlerinin hizmetine girecek. Emeklilerin rahat ve huzurlu bir ortamda kalabilecekleri bu misafirhanede çok cüzi bir miktar ücretle kalabilecekler. Buda emekliler için oldukça önemli bir hizmet olarak görüyorum. Yine emeklilere tatil imkanı sağlanması için Balıkesir Erdek Narlı Tatil köyünde emeklilere uygun fiyatla konaklama imkanı sağlanıyor. Müracaat etmek isteyen üyelerimiz derneğe başvurup form doldurmaları gerekiyor.

Bakın Batman’da mevcut konut projesinin yanında yeni konut alanlarının yapılması içinde ciddi bir çalışma yapılıyor. konutlar için arazi tapusu alındı. 292 dönüm arazinin tapusu resmi olarak TOKi Başkanlığına vekalet verilerek yeni çalışmalar için yer hazırlanmış durumdadır. Zaten kamuoyu yakından takip ediyor. Türkiye Genelinde 42 bin adet Emekliler için konut yapılması gündemde. Batman Emekliler Derneği Mart ayında üyelerinin 8000 konut ihtiyacını resmi başvuru yapılarak TOKİ’ye gönderildi.

Bu rakam TOKİ’yede resmen bildirildi. Önümüzdeki günlerde bir çalışma olmasını bekliyoruz. Batman’da yeni TOKİ projelerinin gerçekleştirileceği müjdesini vermek istiyoruz. Batman’da evi olmayan Emekli kalmayacak. Bu batmanda yapılan toki projesi hükümet programına dahil edildi. Batmanı örnek göstererek tüm emeklilere 2+1’ler tüm Türkiye’de uygulamaya konulacak.

Başkanın makamıda her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor. TOKİ konutlarının durumunu öğrenmek ve diğer emeklilerle ilgili yapılan düzenlemelerden haberdar olmak isteyen Emekliler, Başkan Hüseyin Ekmen’in makamında soluğu alıyorlar. Başkan Hüseyin Ekmen gelen her emekliyle yakından ilgilenerek övgülerini alıyor.

Emekliler derneği 10 bin 400 üyeye sahip olurken, üyelerin her zaman sevinçli ve kederli günlerinde yer alıyor. Fırsat buldukça üyelerin Taziye, Nişan, Düğün gibi etkinliklerine iştirak ediyor. Başkan Ekmen gerçekten de çalışkan, dürüst ve geniş sevgi kitlesi olan bir emekçi. Tamamen gönüle esas çalışmalarından ötürü sayın Hüseyin Ekmen başkanlığındaki tüm yönetim kurulunu kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder